Der Treffer

Bundesliga czarno na białym

Bosz już więcej nie przegra?

staubwolke

Bezradni i rozkojarzeni. Tak najkrócej można opisać Borussię Dortmund w przegranym meczu z Werderem (1:2).

Dokładnie 77 dni mija dziś od ostatniego zwycięstwa BVB na Westfalenstadion: to było 6:1 z Gladbach. Wierzyć się nie chce, że z Werderem zagrała ta sama drużyna. W pierwszych 45 minutach oddała jeden strzał na bramkę rywala. Nawet ważniejszy był jednak styl gry: dortmundczycy byli ociężali, kryli przestrzeń i grali bez pomysłu.

Marcel Schmelzer, kapitan BVB, powiedział po meczu z Bremą: „To, co graliśmy w pierwszej połowie, to była absolutna bezwstydność”. W drugiej połowie było tylko niewiele lepiej – znamienne, że wyrównująca bramka podziałała mobilizująco nie na Borussię, a na Werder.

Odnośnie trenera podkreślał, że to piłkarze są na boisku, to oni tracą piłki i trafiają w kolegów zamiast do bramki, a trener „nie może z tym nic zrobić”. I chyba trafił w sedno.

To był już ósmy z rzędu mecz Dortmundu w lidze bez zwycięstwa. We wtorek BVB gra w Mainz. Trener Bosz chyba nie przegra już więcej. Według mediów, klub jutro ogłosi decyzję.