Menu

Der Treffer

Bundesliga czarno na białym

W BVB zatrudnili najgorszego trenera

staubwolke

A jednak jest to najlepszy wybór. Mieli to przemyślane.

 

Kilka godzin po zwolnieniu Petera Bosza Borussia Dortmund porozumiała się z Peterem Stögerem, zwolnionym przed tygodniem przez 1. FC Köln, czyli najgorszą obecnie drużynę Bundesligi. Z dużymi szansami na to, by zostać nawet najgorszą drużyną w historii Bundesligi.

 

Dlatego ta decyzja może dziwić, ale tylko na pierwszy rzut oka. W wypowiedziach władz BVB pojawiają się takie argumenty: cenimy Stögera za stabilność, jaką stworzył w Kolonii, i oczekujemy tego samego w Dortmundzie. Po drugie, to trener z charyzmą, liczymy na to, że pociągnie za sobą drużynę i stworzy z niej znowu jedność. Przypomnijmy – historia Stögera w Kolonii, mimo katastrofy w tej rundzie, to jednak historia ogromnego sukcesu, składanego mozolnie krok po kroku przez kilka sezonów.

 

W Dortmundzie mieli to przemyślane: tempo wydarzeń wskazuje, że decyzja o zatrudnieniu Stögera zapadła dużo wcześniej. Na pewno szukali, ciekawe, że nie zdecydowali się na nikogo wcześniej związanego z klubem czy na trenera drużyn juniorskich, jak często w niemieckich klubach się robi. Nie ryzykowali, wybrali sprawdzonego, doświadczonego człowieka, który ma coś do udowodnienia.

 

Już jutro BVB gra w Mainz. Ciekawe, jak Stöger ustawi drużynę i jak ją zmotywuje. Czasu mało, ale na te dwie rzeczy ma teraz jakiś wpływ.

 

© Der Treffer
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci